Muzyka i film na winogradzkim fyrtlu


Kategoria
projekt rejonowy mały > 1 - Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Południe, Nowe Winogrady Wschód, Stare Winogrady
Nazwa projektu
Muzyka i film na winogradzkim fyrtlu
Skrócony opis projektu
Projekt zakłada organizację wydarzeń kulturalnych na poznańskich Winogradach: 5 koncertów i 3 seansów filmowych.
Opis projektu
Projekt zakłada organizację 8 wydarzeń kulturalnych na Winogradach - ma to być 5 koncertów i 3 seanse kina plenerowego. Oferta kulturalna skierowana będzie do szerokiego grona odbiorców i ma być dostępna bez opłat, stwarzając dogodne warunki do zdobywania pozytywnych doświadczeń w kontakcie z kulturą i do tego kontaktu zachęcając. Celem przedsięwzięcia, poza organizacją wydarzeń kulturalnych, jest też popularyzacja uczestniczenia w tego typu wydarzeniach jako sposobu spędzania czasu wolnego, co sprzyja integracji lokalnych społeczności, a w dalszej perspektywie ma inspirować lokalne inicjatywy kulturalne, społeczne, edukacyjne.
Przedsięwzięcie ma być realizowane przez okres od marca do grudnia 2024 roku. 3 projekcje kina plenerowego zaplanowano na miesiące letnie, kiedy aura pozwala na realizację wydarzeń plenerowych (czerwiec - wrzesień) a miejsce tych projekcji to teren zielony, tzw. Wichrowa Górka na Osiedlu Wichrowe Wzgórze w Poznaniu, pomiędzy blokami nr 35 i 32. Wydarzenia w przestrzeniach zamkniętych mogą odbywać się np. w placówkach oświatowych lub np. w ODK "Bajka" - zaletą tego miejsca jest:
- brak barier architektonicznych (sala i toalety usytuowana na parterze budynku, bez schodów i progów, szerokie drzwi itp.)
- pojemność widowni (160 miejsc siedzących oraz przestrzeń dla wózków inwalidzkich) i walory akustyczne sali
- wyposażenie techniczne (sprzęt nagłośnieniowy, mikrofony i światła sceniczne) oraz klimatyzacja
Zakładana jest organizacja koncertów, szeroko rozumianej, polskiej i światowej muzyki popularnej i rozrywkowej, jak standardy jazzu, tango czy muzyka klasyczna, w wykonaniu artystów gwarantujących wysoki poziom wykonawczy i repertuarowy. Podobnie starannie zostanie dobrany repertuar projekcji filmowych. Propozycje programowe będą konsultowane z mieszkańcami za pośrednictwem przedstawicieli lokalnych Rad Osiedli.
Kampania promocyjno - informacyjna dla mieszkańców powinna odbywać się z wykorzystaniem udostępnionych kanałów dystrybucji treści i materiałów promocyjnych, jak również we współpracy Poznańską Spółdzielną Mieszkaniową, z lokalnymi placówkami edukacyjnym oraz innymi partnerami na terenie 5 winogradzkich osiedli.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Ulica, rejon ulic

Osiedle Wichrowe Wzgórze

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji

publicznie dostępny teren zielony na os. Wichrowe Wzgorze (pomiędzy blokami 35 i 32), placówki oświatowe lub sala Osiedlowego Domu Kultury "Bajka" (os. Wichrowe Wzgórze 124, (61 - 699 Poznań)
Potencjalni odbiorcy projektu
Odbiorcami projektu będą wszystkie osoby zainteresowane ofertą programową, ze szczególnym uwzględnieniem jej dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Sposób realizacji kampanii promocyjnej przedsięwzięcia zakłada promocję wizualną na terenie 5 osiedli: Zwycięstwa, Wichrowe Wzgórze, Kosmonautów, Pod Lipami i Przyjaźni . Natomiast promocja za pośrednictwem mediów internetowych znacznie poszerza krąg jej odbiorców.
Uzasadnienie realizacji projektu
Winogrady są gęsto zaludnionym rejonem Poznania, położonym jednak w pewnej odległości od, usytuowanych w centrum miasta, instytucji kultury. Na terenie 5 osiedli Winograd: Zwycięstwa, Wichrowe Wzgórze, Kosmonautów, Pod Lipami i Przyjaźni, brakuje oferty kulturalnej o wysokich walorach artystycznych, dostępnej mieszkańcom bez konieczności dojazdu do oddalonego centrum miasta, co dla wielu osób stanowi wyzwanie logistyczne i wiele wyklucza z uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Wszystkie 5 winogradzkich osiedli usytuowanych jest w bliskim sąsiedztwie a realizacja projektu na terenie os. Wichrowe Wzgórze jest optymalna przestrzennie. Nie bez znaczenia jest również bariera ekonomiczna - koszty udziału w wartościowych wydarzeniach, na które składają się opłaty za wstęp oraz koszty dojazdu, często są powodem wymuszonej rezygnacji z udziału w kulturze. Mieszkańcy winogradzkich osiedli chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w pobliżu miejsca zamieszkania i projekt ma być odpowiedzią na to zapotrzebowanie - propozycją uczestnictwa w wydarzeniach o wysokich walorach artystycznych, dostępną ekonomicznie i przestrzenno - logistycznie.
Projektowanie uniwersalne
Czy projekt jest zgodny z zasadami projektowania uniwersalnego: TAK
Projekt zakłada realizację poszczególnych jego wydarzeń w przestrzeniach dostępnych publicznie, w tym dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Zadanie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców/uczestników. Poprzez swoją lokalizację, otwartą formę i brak opłat za uczestnictwo w wydarzeniach niweluje bariery w dostępie do kultury w wymiarze przestrzennym, ekonomicznym, społeczno-mentalnym i kompetencyjnym. Zaplanowane działania są dedykowane wszystkim grupom wiekowym i społecznym, inspirując integrację międzypokoleniową i społeczną przedstawicieli dzieci i młodzieży, osób dorosłych, seniorów oraz osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
Kampania promocyjno - informacyjna prowadzona będzie za pośrednictwem tradycyjnych nośników (plakaty i ulotki), w mediach internetowych oraz za pośrednictwem Winogradzkiej Telewizji Kablowej WTvK.
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu Koszt [w zł]
Koszty organizacji 5 koncertów w wykonaniu lokalnych artystów i zespołów instrumentalnych oraz instrumentalno-wokalnych (koszty honorariów, opłat z tytułu praw autorskich, koszty organizacyjne i obsługi technicznej) 29 500
Koszty organizacji 3 pokazów kina plenerowego (koszty techniczne tj. ekran, projektor, obsługa aparatury, koszty licencji filmowych oraz organizacja widowni 18 000
Koszty promocji projektu (projekty materiałów promocyjnych, wydruk i dystrybucja, promocja w mediach internetowych) 1 500
Koszty obsługi programowo-organizacyjnej projektu oraz koszty obsługi księgowej projektu 1 000
SUMA: 50 000
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE
Dodatkowe załączniki
Nie dodano załączników.
Kontakt do wnioskodawcy
Imię i nazwisko Małgorzata Aleksandra Małek
Ocena projektu
Projekt został wstępnie zaakceptowany pod względem formalnym przez Gabinet Prezydenta.

Opiniowanie projektu przez:

  • wydział/jednostka wiodący/a : Wydział Kultury
    Projekt jest rekomendowany do realizacji przez Jednostkę
    Karta Oceny Projektu
    Projekt jest rekomendowany do realizacji: tak
    Uzasadnienie Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania rekomenduje do realizacji projekt pn. "Muzyka i film na winogradzikm fyrtlu". Projekt w swojej formule spełnia założenia Poznańskiego Programu dla Kultury 2019-2023, ponieważ stwarza możliwość do zaistnienia wielu aktywności na poznańskich Winogradach skierowanych do mieszkańców. Działania kulturalne w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego wspomagają w znacznym stopniu tamtejszą miejską ofertę kulturalną, która realizowana jest w tym rejonie poprzez spółdzielcze domy i ośrodki kultury. Wnioskodawczyni uwzględniła sugestie wydziału merytorycznego dotyczące opisu merytorycznego i kosztorysu. Program przedstawiony w projekcie jest bardzo konkretny i sprecyzowany pod kątem finansowym (5 koncertów i 3 seanse kina plenerowego). Projekt spełnia wymogi formalne i finansowe zgodnie z zasadami Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2024.
    Zespół Obradował w składzie: Justyna Makowska - Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, Bartosz Antoniewicz - pracownik Wydziału Kultury.
    Kryteria zasadnicze
    1. Zgodność z zadaniami własnymi Miasta - Czy proponowane zadanie jest zgodne z zadaniami własnymi Miasta i zakresem zadań realizowanych przez jednostki miejskie? - tak
    2. Zgodność z prawem lokalnym - Czy w dniu zgłoszenia projekt jest zgodny z obowiązującymi w Mieście planami, politykami i programami a w szczególności z:
    • zapisami miejskiego planu zagospodarowania – obowiązującymi oraz będącymi w opracowaniu? (w razie konieczności proszę zasięgnąć opinii WUiA, MPU, MKZ, MIR, PIM),
    • innymi uchwałami Rady,
    • zarządzeniami Prezydenta
    - tak
    3. Czy zawarta jest umowa partycypacyjna z Miastem - nie
    4. Zgodność z przyjętą strategią i programami Miasta - Czy w dniu zgłoszenia projekt jest zgodny z obowiązującą strategią i programami Miasta Poznania? - tak
    5. Zadanie przewidziane do realizacji w budżecie miasta lub Wieloletniej Prognozie Finansowej - Czy proponowane zadanie jest już uwzględnione w budżecie miasta lub Wieloletniej Prognozie Finansowej? - nie
    6. Czy projekt spełnia warunek ogólnodostępności? - Przez ogólnodostępność projektu należy rozumieć umożliwienie ogółowi mieszkańców nieodpłatną możliwość korzystania z efektów realizacji projektu wybranego w ramach PBO24. W przypadku projektów infrastrukturalnych, remontowych lub polegających na zakupie sprzętu lub urządzeń – nieodpłatna możliwość korzystania, o której mowa powyżej, powinna obejmować co najmniej 25 godzin tygodniowo, pomiędzy godz. 6:00-22:00, z uwzględnieniem w miarę możliwości soboty lub niedzieli. W przypadku projektów innych niż inwestycyjne - realizacja projektów powinna odbywać się w przestrzeni publicznej, umożliwiając wszystkim zainteresowanym mieszkańcom możliwość nieodpłatnego korzystania w pełnym zakresie z efektów realizacji projektu - tak
    7. Współpraca instytucjonalna - Czy projekt wymaga współpracy instytucjonalnej? - nie
    - Czy osoby odpowiedzialne za kierowanie daną instytucją przedstawiły wyraźną pisemną gotowość do współpracy w formie oświadczenia? - nie dotyczy
    8. Założenie o wykonaniu tylko jednego elementu - Czy projekt zakłada wykonanie wyłącznie jednego z elementów (etapów) realizacji zadania (np. dokumentacji projektowej), które w latach kolejnych będzie wymagało wykonania dalszych jego elementów (etapów), nieuwzględnionych we wniosku na dany rok? - nie
    9. Realizacja zadania dotycząca nieruchomości będącej własnością Miasta - Czy projekt dotyczy nieruchomości będącej własnością Miasta, na której prowadzona jest działalność komercyjna (nie dotyczy działalności dotowanej przez Miasto), przez którą rozumie się działalność prowadzoną w celu osiągania zysków? - nie
    10. Komercyjność projektu - Czy projekt ma charakter komercyjny tzn. wynika z niego, że można z niego czerpać bezpośrednie korzyści finansowe (przychody) w związku z realizacją projektu? - nie
    11. Możliwość realizacji zadania w przeciągu kolejnego roku budżetowego? - Czy możliwa jest realizacja zadania w trakcie roku budżetowego 2024 lub - w przypadku projektów inwestycyjnych, których realizacja wymaga przeprowadzenia czynności przygotowawczych, polegających np. na sporządzeniu dokumentacji projektowej lub pozyskaniu m.in. stosownych pozwoleń, uzgodnień oraz opinii - w trakcie kolejnego roku budżetowego? - tak
    12. Projekt zakładający budowę pomnika lub innych form upamiętnienia - Czy projekt zakłada budowę pomnika/pomników lub innych form upamiętnienia oraz dotyczące wszelkich działań inwestycyjnych podejmowanych na terenach fortyfikacji? - nie
    13. Zgodność z przepisami prawa - Czy projekt narusza obowiązujące przepisy prawa, prawa osób trzecich, w tym prawa własności, ochrony wizerunku i dobrego imienia? - nie
    14. Realizacja na terenie miasta Poznania - Czy miejsce realizacji projektu wykracza poza teren Miasta Poznania? - nie
    15. Czy projekt jest wykonalny technicznie? - Wykonalność techniczna projektu, zgodna z wiedzą planistyczną i inżynieryjną, która polega na analizie m.in. czy:
    a) projekt nie narusza norm, standardów oraz przepisów technicznych,
    b) projekt jest możliwy do zrealizowania we wskazanej w zgłoszeniu projektu lokalizacji, w tym czy realizacja projektu nie koliduje z realizowanymi przedsięwzięciami Miasta,
    c) realizacja projektu we wskazanej w zgłoszeniu projektu lokalizacji nie naruszy gwarancji udzielonej Miastu przez wykonawcę na istniejącą w tej lokalizacji infrastrukturę,
    d) dostępne na rynku technologie umożliwiają realizację projektu,
    e) do realizacji projektu są wymagane decyzje administracyjne, pozwolenia, zezwolenia, opinie lub inne dokumenty techniczne, a w konsekwencji, czy ich uzyskanie jest możliwe i pozwoli zrealizować projekt w trakcie roku budżetowego,
    f) projekt nie zawiera wskazania potencjalnego wykonawcy, trybu jego wyboru lub znaków towarowych. - nie dotyczy
    16. Konieczna dodatkowa opinia MKZ, WUiA, MPU, MIR, PIM - Czy projekt wymaga opinii MKZ? - nie
    - Czy projekt wymaga opinii WUiA? - nie
    - Czy projekt wymaga opinii MPU? - nie
    - Czy projekt wymaga opinii MIR? - nie
    - Czy projekt wymaga opinii PIM? - nie
    16. Czy projekt wymaga opinii KDO? - Czy konieczna jest opinia KDO przy Pełnomocniczce Prezydenta Miasta Poznania ds. polityki równościowej? - nie
    - Czy konieczna jest opinia KDO przy Wydziale Kultury? - tak
    - Czy konieczna jest opinia KDO przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta ds. Osób z Niepełnosprawnościami? - nie
    - Czy konieczna jest opinia KDO przy Wydziale Oświaty? - nie
    - Czy konieczna jest opinia KDO przy Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych? - nie
    - Czy konieczna jest opinia KDO przy Wydziale Ochrony Środowiska? - nie
    17. Możliwość realizacji zadania przez wydział/jednostkę - Czy możliwa jest realizacja zadania w całości przez wyznaczony wydział i/lub podległe mu jednostki? Czy w przypadku projektów inwestycyjnych wszystkie składowe projektu i lokalizacje są możliwe do realizacji przez Państwa wydział/jednostkę?
    W przypadku negatywnej odpowiedzi należy skontaktować się z pracownikami Gabinetu Prezydenta. - tak
    KOSZTY
    Koszt projektu (kwota w zł) - określony przez Wnioskodawcę - 50 000 zł
    Koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach określony przez Wnioskodawcę - NIE OKREŚLONO KOSZTÓW
    A. Czy wymagany budżet całkowity na realizację projektu jest zgodny z limitami finansowymi wskazanymi w Zasadach PBO24? - tak
    B. Czy łączny koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach przekracza 30% wartości zgłoszonego projektu? - nie

    Koszt projektu (kwota w zł) - określony przez wydział merytoryczny - 50 000 zł
    Koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach określony przez wydział merytoryczny - NIE OKREŚLONO KOSZTÓW
    A. Czy wymagany budżet całkowity na realizację projektu jest zgodny z limitami finansowymi wskazanymi w Zasadach PBO24? - tak
    B. Czy łączny koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach przekracza 30% wartości zgłoszonego projektu? - nie

Opinie Komisji Dialogu Obywatelskiego:

  • dodatkowa rekomendacja: KDO przy Wydziale Kultury
    Projekt jest rekomendowany do realizacji przez Jednostkę
    Karta Oceny Projektu
    Projekt jest rekomendowany do realizacji: tak
    Uzasadnienie Rekomendacja udzielona.
    Zespół Obradował w składzie: KDO przy Wydziale Kultury

Opinie Rad Osiedli:

  • Administrator Osiedla - OSIEDLE NOWE WINOGRADY PÓŁNOC
    Projekt jest rekomendowany do realizacji przez Jednostkę
    Karta Oceny Projektu
    Projekt jest rekomendowany do realizacji: tak
    Zespół Obradował w składzie: Gałązka Jolanta, Hampel Marcin, Kruk Halina, Kurzawa Janina, Meysner Karol Muczek Jan, Otta Mateusz, Werner Bartosz, Zaremba Marcin
    Kryteria zasadnicze
    Czy projekt jest funkcjonalny? - tak
    Czy projekt jest zgodny z istniejącą infrastrukturą? - tak
    Czy realizacja projektu pozytywnie wpłynie na otoczenie? - tak
    Czy projekt zaspokaja potrzeby lokalne? - tak

  1. Możesz wyrazić poparcie dla propozycji lub ją odrzucić.

  2. Możesz dodać ją też do listy obserwowanych.

  3. Zobacz informacje na temat propozycji...

  4. ...dodaj tagi dla tej propozycji...

  5. ...lub podziel się propozycją z innymi za pośrednictwem Facebooka, Google+ lub Twittera.

  6. Nie tylko możesz oceniać komentarze...

  7. ...ale też przejrzeć odpowiedzi na nie...

  8. ...odpowiedzieć na komentarz...

  9. ...i napisać nowy komentarz.

  10. Lub pracować nad propozycją i wprowadzać alternatywne wersje.